Продавець Інтернет магазин бджільництва "Вулик" розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
100 відгуків
ВУЛИК - магазин бджільництва
+380 (96) 270-90-85

Джентерский сот

У 1986 році, в Німеччині, був винайдений унікальний сот для штучного виведення маток. Його винайшов Карл Джентер, за що отримав золоту медаль Апімондії.

Насправді ця система виведення маток нескладна. Вивчивши інструкцію, бджоляр, у якої немає досвіду в цій справі, зможе виконати всі дії правильно і в результаті отримати хороший результат. Цей спосіб виведення маток без перенесення личинок, тому виключається ризик пошкодити личинки.

У Джентерский сот входять двостороння пластмасова коробка (в ній розміщені 370 пластмасових осередків), кришка для ізоляції матки, пластмасова решітка у формі початку осередків сота робочих бджіл, 115 денець і 115 мисочок.

Цей сот нічим не відрізняється від натурального. Коричневий колір комірок дозволяє добре бачити відкладене на денце яйце.

Для початку наявні дінця необхідно вставити в касету (сот). Після заповнення отворів, з тилової сторони коробка закривається поліетиленовою кришкою. З іншого боку в неї вставляється пластикова решітка, що утворює нижню частину стільникових комірок.

Зібраний таким чином джентерский сот, врізається у відбудовану рамку і фіксується там двома гвинтами. За день до бажаного терміну отримання яєць, рамку з сотому ставлять у центр расплодного гнізда. Бджоли готують сот: покривають воском. На наступний день в певний час цю рамку виймають. На її відкриту сторону з стільниковими осередками надягають кришку-ізолятор і виймають круглу пробку з отвору в центрі. Відшукують матку в сім'ї. Через цей отвір пускають її під кришку ізолятора на штучний сот і відразу ж закривають. Рамку ставлять назад в середину сім'ї між стільниками з відкритим розплодом. В кришці-ізоляторі є простір, через яке легко проходять тільки бджоли-годувальниці.

Матка, яку закрили в соте, інтенсивно відкладає яйця.

Зазвичай матці в сильній сім'ї достатньо трьох годин, щоб відкласти яйця у всі комірки штучного сота. Після закінчення цього часу рамку витягують, знімають з неї кришку-ізолятор і ставлять назад на колишнє місце.

Через 3-3,5 доби виходять личинки і бджоли починають їх годувати. В цей час сот виймають з сім'ї і розбирають. Дістають денця осередків з личинками і на них одягають пластмасові мисочки таким чином, щоб денце з личинкою виявилося денцем маткової мисочки. Потім зібрані мисочки з личинками вставляються в утримувач мисочки, який кріпиться на спеціальній планочке з отворами. Такі планочки можна зробити своїми силами: на подібній дерев'яній планці просвердлити отвори d=18мм. У сім'ю-виховательку можна ставити до 40 маточників. Далі бджоли відбудовують маточники. Для того, щоб не турбуватися про те, що молода матка вийде раніше часу або ще з якихось причин вона може загубитися, використовують клітинки-бігуді. Їх одягають на маточник, тому після виходу молода матка залишається в цій клітинці в цілості й схоронності.

При використанні джентерського сота відзначається 100 % прийом личинок. Штучний сот разом з мисочками та денцями використовуються багаторазово. Очищення самого сота можна зробити наступним чином: обприскати сиропом і поставити в бджолосім'ю. Через кілька годин він буде чистим і готовим для повторного використання. Для очищення мисочок і денець можна проробити той же процес, або використовувати спеціальне пристосування Джентера для чищення мисочок.

Застосування джентерського стільника дає завчасне і більш ефективне вирощування бджоломаток, яке обов'язково проводиться перед періодом роїння. Це дозволяє формувати нові сім'ї, що дає значне збільшення медозбору і дозволяє майже повністю уникнути роїння і, найголовніше, провести зміну маток в планованої племінній роботі.

Треба відзначити: для того, щоб ваша праця з Джентерским сотому виявився плідним, необхідно створити графік роботи, де будуть вказані всі ваші дії по днях і годинах.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner