109 ₴
Показати оптові ціниУ копітті для отримання високих показників необхідно контролювати всі процеси, що відбуваються всередині уля. Під час медосбору важливо відокремити частину вулички з розплідом від медової частини. У корпусних системах равли це зробити дуже легко за допомогою роздільної решітки. За кілька тижнів до головного взятка всі рамки з розплідом підіймають у верхні корпуси лійок, а внизу залишають суш для засіву маткою в одному корпусі на межах Дадан 300 мм або двох корпусах на межах Рута 230 мм. Нижній відділ із маткою розділений решіткою. До медосбору розплідник у верхніх корпусах виходить і бджоли всі рамки заливають медом. Такий прийом дає змогу під час відкачування меду забирати межі не поштучно, а цілими корпусами, що неабияк зменшує витрачений час і сили пасма. Додатково для відбору медових рамок цілими корпусами рекомендуємо використовувати сучасний бджолоудавець "Ромбус".
Роздільні решітки Нікот виготовлені зі щільного пластику завтовшки 2,5 мм, що дає змогу бджолам мігрувати між розплідним і медовим відділом уля без жодних пошкоджень і зусиль. Французькі решітки Nicot вирізняються високою точністю виготовлення й точністю в розмірах. Матка гарантовано залишається в розплідній частині уля на весь термін використання решітки. Велика кількість отворів у решітки дає велику свободу для проходу бджіл і гарантує вільний прохід бджоли з будь-якої вулички.
Зверніть увагу, що, на відміну від польських або чеських, у 10 рамкових решітках Нікот збільшений розмір, що дає змогу розташувати решітку на стінку корпусу уля для більшої надійності та практичності у використанні.
Для вибору розміру решітки поставте галочку навпроти потрібного формату під час замовлення. Зі зміною розміру змінюється ціна.
Часто пасмники використовують частини решіток для ізоляції маток у потрібних місцях. Наприклад, закривши льоту, уля шматочком ганеманівської решітки Нікотпорічник може вберегти неплідну матку від ознайомлених польотів перед спалюванням у перші дні життя або не допустити помилкового потрапляння в нуклеус чужої матки.
Примітка: крім бджолиної матки через решітку не можуть пройти й трутні. Тільки робочі бджоли можуть вільно переміщатися між розділеними частинами вуличної вулиці.
У щідницьстві винахід роздільної (Ганеманівської) решітки назвати третім за важливістю винаходам (після рамкового улюбленця та медовинки) і їхнє використання неминуче для отримання високої продуктивності та ефективності на пасіці.
За сезон використання решіток бджоли їх неабияк долають воском і промикають під свої потреби в кожному окремому ульї. Наприкінці кожного сезону рекомендується очистити решітки від залишків воску та прополісу. На відміну від інших компонентів компанії "Нікот", ці решітки щільніші та витримують більшу температуру. Для очищення можна використовувати гарячу воду з температурою до 90 °C або водяну пару до 110 °C. Для додаткової дезінфекції допускається використання каустичної соди з гарячою водою (до 10% соди).
Виробник: S.A.S. NICOTPLAST, Maisod, France (NicotTM, Нікот, Франція).