160 ₴
Кліщ Варроа (варроатоз) є однією з найнебезпечніших хвороб у бджіл. Під час використання поганих препаратів і великої заклеченості бджолиних сімей, за період зимівлі багато сімей гинуть. З огляду на вартість бджіл і фінансові витрати, у сучасному щітку немає місця для випробувань і ризиків. Болгарський препарат нового покоління "Варостоп" із моменту появи на ринку України вражає своєю ефективністю та простотою у використанні під час боротьби з варроатозом. Активна речовина "Флуметрин" справляється із заклеєністю бджіл на будь-якій стадії.
Варотоп (Varostop) знищує до 99,9% всіх кліщів у ульє. Препарат являє собою тонкі деревні смужки, просочені активною речовиною флюметрином. Флуметрин представляє синтетичний піретроїд із контактним акарицидним ефектом проти кліщів Varroa destructor (розтяжний називався Varroa jacobsoni) і який не чинить шкідливих впливів на бджіл, маток, личинок.
Склад: Кожна смужка містить 3,6 мг флуметрину (Flumethrinum). Кожне паковання містить 10 смужок.
Форма паковання: кожне паковання містить моток по 10 герметично упакованих стрічок (смужок).
Дія: синтетичний піретроїд (флуметрин), що входить до складу препарату Варостоп має надійну контактну інсектицидну й акарицидну дію проти збудників варроатозу — кліща Varroa Jacobsoni. Вирізняється високою акарицидною активністю — до 100%. Паралізує нервову систему кліщів і неабияк знижує їх популяцію. Флуметрин має виключно селективну дію проти кліщів Varroa Jacobsoni та не шкодить бджолиним родинам. Немає даних про придбану стійкість кліщів до флюметрину.
Показання: профілактика та лікування варроатозу в бджіл.
Протипоказання: не застосовувати в період медоноса.
Спосіб застосування: смужки розгерметизувати безпосередньо перед застосуванням. Через дві рамки закріплювати по одній стрічці. Оброблення бджолиних сімей препаратом Варостоп здійснюється: - ранньої весни — коли в бджолиної сім'ї личинки, передколки та лялечки займають незначний простір; - влітку - наприкінці липня - на початку серпня, коли матки обмеженоиків, площа з личинками, передколками та лялечками невелика, а інша площа заповнена медом, і більшість самок кліщів є на бджолах. Обробляється безпосередньо після викачування меду центрифугою з головного бджолиного медоноса; — восени — у вересні, коли площа з бджолиними личинками, передкуколками та лялечками набагато зменшується.
Дозування: доза залежить від сили бджолиної сім'ї. Для відведення і слабких бджолиних сімей: 1-4 смужки. Для нормально розвинених і сильних бджолиних сімей: 2-4 смужки. Стрічки тримати в ульї 35 днів, але не більш ніж 6 тижнів. Для діагностики варроатозу необхідно на дно уля покласти білий, промащений жиром аркуш паперу, смужки тримати 24 години й у такий спосіб виявити результат діагностики.
Спосіб зберігання: у сухих і провітрюваних приміщеннях за температури від 15° до 30 °C. Захищати від дії прямих променів світла. Тримати якнайдалі від тепла та в місцях, недоступних для дітей.
Паковання: 10 дерев'яних смужок
Виробник: «Примара-Софія» ТОВ, Болгарія